Rozhodně nejste první, ani poslední, kdo v dnešní době bojuje s tvrdostí vody. Voda na mnoha místech obsahuje velké množství minerálních látek. Hlavními složkami je vápník a hořčík, který způsobuje usazování a tvorbu vodního kamene. Tyto úkazy se najdou v každé domácnosti. Hned první a nejznámějším místem je varná konvice. Párkrát převaříte kohoutkovou vodu a na dně varné konvice najdete usazeniny vodního kamene. Nejprve se vytvoří jemné bílé tečky, které se postupně zvětšují a vytváří bílí, jednotný povlak. Vodní kámen se usazuje, kde jen může. V okolí vodních baterií, umyvadle i dřezu. S tvrdou vodou bojuje polovina lidstva. Někteří kohoutkovou vodu filtrují a jiní si na pití raději koupí vodu balenou.
Ovšem když se jedná o napuštění venkovního, ale i vnitřního http://voda.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/72-vypoctovy-prutok-vnitrniho-vodovodu bazénu je to jiná věc. Přece nebudete filtrovat, každý litr vody, který napouštíte do bazénu. To byste se nejspíš nadřeli a bazén by byl prázdný. Naštěstí v dnešní době se to řešit i jinak. Bazény napustíte normální kohoutkovou vodou, která u vás teče. Stabilizátory tvrdosti vody zajistíte ideální vlastnosti vody, které vodu v bazénu změkčí. Zamezíte, tak aby se na povrchových plochách vašeho bazénu vytvářel vodní kámen v podobě bílého povlaku. Tyto útvary mohou být na pohled nevzhledné a postupem času mohou poškodit samotné povrchy, ale ne jen ty. Usazeniny se tvoří i ve filtračním zařízení, které se může následně rozbít nebo ucpat.
Nedovolte tvrdé vodě, aby vám pokazila letní osvěžení v bazénu. Pečujte o své bazén, tak aby vám sloužili celé léto. Dáte mi za pravdu, že slunné parné dny je lepší trávit ve vodě než se jen koukat na nefunkční bazén, který nemůžete použít. Nenechte to zajít tak daleko a zajímejte se o tvrdost vaší vody a řešte jí v čas. Ať si užijete léto, jak má být. U krásně průzračného bazénu, který má ideální vlastnosti ke koupání.