Prodejte svou nemovitost


Prodej nemovitosti není snadný úkol, protože v dnešní době je na prodej nemovitostí více. Vzhledem k tomu jak v posledních dvou letech razantně zdražily základní životní potřeby, lidé se snaží spíš peníze ukládat, než aby je utráceli. Tento stav a navíc podstatné ztížení získání hypotečních úvěrů, bez kterých se většina lidí dnes neobejde při nákupu nemovitosti, způsobily, že trh s nemovitostmi zažívá po letech boomu spíše znatelné ochlazení.

rodinný dům

Možností je hodně
Když si budete pravidelně procházet inzeráty s nemovitostmi tak zjistíte, že že spousta se jich prodává už delší dobu. Je to způsobeno zejména tím, že inzerát je pro zájemce neatraktivní. I velmi hezké domy a byty se prodávají opravdu dlouho a důvodů může být hned několik. Jedním z nich je příliš vysoká cena, která neodpovídá cenám za podobné reality v dané lokalitě. Proto se snažte nastavit takovou cenu, která bude reálná.

Jedním z problémů u prodeje nemovitosti je samotný inzerát. Mnoho lidí si chce byt, dům nebo pozemek prodat bez asistence realitní kanceláře, ale neumí si poradit s tvorbou přitažlivého inzerátu. Ten by měl obsahovat všechny fotografie a nejlépe i video prohlídku, kde bude zachycené i okolí. Ideální je dopřát zájemcům 3d scan matterport, což je virtuální prohlídka nemovitosti.

klíče k domu

Inzeráty se špatně vyfocenými fotografiemi a nebo dokonce s hrubkami či neúplnými informacemi zájemci spíše odradí a není divu, že kvůli tomu zájem o některé položky vůbec není. Neponechávejte nic náhodě a vytvořte si kvalitní inzerát, který bude pro zájemce zajímavý. Pokud si nevíte rady, nebojte se oslovit realitní kancelář. Ta si sice vezme provizi, ale investice do spolupráce se rozhodně vyplatí. Zajistí vám nejen spoustu zájemců, ale i právní servis, který je u prodeje nemovitostí nezbytným předpokladem pro transparentní transakci.