Elektronické cigarety můžete vapovat i bez nikotinu

Závislostí na nikotinu trpí miliony lidí po celém světě. Nikotin je ve skutečnosti jed, který ale v malém množství má stimulační a povzbuzující účinky. Jeho množství tedy omezuje legislativa tak, aby jeho používání nebylo životu ohrožující. Nutno dodat, že na nikotinu si velmi snadno vypěstujete závislost.

vapování

Nikotin je obsažen v klasických papírových cigaretách, žvýkacím tabáku ale i v elektronických cigaretách. Některé elektronické cigarety, třeba ty jednorázové, využívají místo nikotinu nikotinovou sůl. Nikotinovou sůl získáme z tabákových lístků a jedná se o přírodní produkt. Obecně se má za to, že nikotinová sůl není tak škodlivá, jako samotný nikotin. Nedráždí v krku a do těla se uvolňuje postupně, takže nám uspokojení z nikotinu vydrží déle.

Nicméně, někteří lidé volí raději možnost vapování bez nikotinu. Říkáte si, proč by to někdo dělal? Například ti, kteří kouří, jsou na kouření závislý, ale nechtějí již dále svou závislost na nikotinu podporovat. Pokud jste silnými kuřáky, kteří vykouří třeba i dvě krabičky cigaret denně, určitě není rozumné hned skočit na náplně bez nikotinu. Ale můžete postupně snižovat dávku nikotinu ve vašich náplních, až se propracujete k tomu, že nikotin nebudete potřebovat. Jen si udržíte zvyk něco kouřit a mít v ústech. Pro tohle jsou beznikotinové náplně perfektní.

elektronické cigarety

Pro kouření bez nikotinu je ideální systém DL, tedy potahování kouře přímo do plic. Pokud byste si takto potáhli náplň s vysokým obsahem nikotinu, nejspíš by se vám to vůbec nelíbilo. Budete se moci více soustředit na chuť liquidu a budete vyfukovat více kouře. Na takové vapery pamatují i výrobci elektronických cigaret. Některé elektronické cigarety jsou navržené přímo tak, že do nich není vhodné dávat náplně s nikotinem, například Voopoo Drag 4, který je určen pro DL kouření bez nikotinu.