Na nerezové zábradlí nahlížejte komplexně


Když vám někdo řekne, že si pořídil na terasu svého domu nerezové zábradlí https://www.kmkdesign.cz/zabradli-nerezova, možná si pomyslíte: „To je ale studené, jak na pohled, tak i na dotek.“ Máte pravdu, ano, nerezová ocel je kov, stejně jako slitina hliníku, bronz nebo mosaz, a každý kov studí. Když vezmete do ruky nerezový příbor nebo nůž, a bude v místnosti chladno, bude vás studit, v porovnání s příborem z plastu nebo s dřevěnou násadou, ale toto je opravdu snad jediné mínus. Měli byste při rozhodování, zda pořídit zábradlí kovové, v tomto případě nerezové, anebo dát přednost dřevu, zohlednit i další faktory.

nerezové zábradlí

Jak bude náročná údržba – natírat zábradlí každý druhý rok a neustále kontrolovat, zda nekoroduje, a je stále relativně v pořádku, to vás brzy přestane bavit, protože nemáme na starosti jen zábradlí. U toho z nerezové oceli to budete mít usnadněné, vzhledem k tomu, že nevyžaduje prakticky nic, co se týče údržby. Vlastně postačí jej pouze čistit od mastného prachu saponátem a vytřít do sucha, aby se na něm netvořily mapy.

zábradlí na lodi

Jak dlouho zábradlí vydrží – můžete si být jisti, že vás přežije, pokud se jej nerozhodnete demontovat a rozřezat. Bude na svém místě stát stále, jako to nejspolehlivější, co máte doma. Nerezová ocel se již před mnoha lety stala symbolem pevnosti, trvanlivosti a odolnosti, vzpomeňme kupříkladu na talentovanou zpěvačku Zuzanu Navarovou, která patřila k legendám hudební skupiny Nerez.

Unese mě to? Někteří lidé, a zejména děti, velmi rády jezdí po zábradlí. Vhodné je to ale jen u krátké řady schodů, kde by případný pád nezpůsobil vážný úraz. Mnozí se také na zábradlí zavěšují, opírají se o něj velkou silou, anebo si při rozhovoru s jinou osobou na něj sednou a pokračují v hovoru. To vše jsou aspekty, co směřují k pevnosti zábradlí, a že to nelze přehlížet, je vám zřejmě jasné. Jen si představte postavit rozhlednu a zhotovit chatrnou konstrukci, že se z ní po týdnu provozu někdo zřítí a zabije se. To se nesmí dopustit, a nerezová zábradlí se o to bez problému postarají.