Kde najde uplatnění teleskopická tyč u bazénu


Hladinová a hlubinná síťka – síťky jsou u bazénu potřebné hlavně tam, kde schází bazénové zastřešení, ale i tam se uplatní ve chvíli, kdy se stříška odkrývá, a do nádrže s vodou padá listí ze stromů nebo hmyz. Zachránit topící se vosu je záslužné, protože i když jsou vosy dotěrný hmyz, mají právo žít, pokud vás vysloveně osobně neohrožují. S teleskopickou tyčí snadno vylovíte nejen vosy, ale i listí na hladině, potápějící se větvičky či některé těžší listy stromů a trav, někdy pomohou vylovit i těžké předměty, pokud je do bazénu vhodí například neposedné děti.

voda v bazénu

Bazénový vysavač – vysávání dna bazénu je běžný proces a lze k tomu využít buď plně automatický robotický stroj, anebo poloautomat. Vysávat dno bazénu lze ale také ručním nástavcem na teleskopickou tyč, a to velice spolehlivě a precizně. Sice zaměstnáte svalstvo vašich paží či jiné svalové partie, ale pokud jste pečliví, výsledek bude srovnatelný s prací robotických systémů. Práce s teleskopickou tyčí také zlepšuje náladu, protože se tím rychle uvolní do krevního oběhu hormony štěstí – endorfiny, a navíc je fyzický pohyb u bazénu zdravý, takže tím navíc podporujete zdravý životní styl.

plavecký bazén

Protahovací náčiní – tyč je ideální nástroj pro protahování zad a zátylku, stačí ji uchopit za zády oběma rukama (můžete ji tam mít za krkem nebo za bederní páteří, a střídavým odtlačováním a přítlaky rukou s tyčí u těla dobře protáhneme zlenivělé či naopak namožené svaly zad a rukou.

Levný nástroj za pár korun – podstatnou výhodou ručního nářadí, kam patří i teleskopické tyče a různé nástavce či kartáče na vysávání nebo čištění stěn bazénu, je velmi nízká cena. I kdyby se vám nářadí poškodilo, není drahé a snadno jej zakoupíte v rámci bazénového příslušenství. Drahé nejsou ani různé nástavce, jako je ruční bazénový vysavač nebo čisticí kartáče.