Neničte si baterii


Používáte iPhone? A umíte ho správně nabíjet?
Umět nabíjet telefon by měl každý, protože tím můžete prodloužit nejen výdrž baterie a tím i celého telefonu, ale hlavně životnost baterie. Ta je důležitá, protože pokud je baterie ve špatné kondici, telefon vám vydrží jen chvilku. Museli byste ho nabíjet často, takže v podstatě byste místo mobilu měli pevnou linku. Od toho je mobil mobilem, aby ho člověk mohl nosit ven a mohl se na něj spolehnout.

iphone nabíječka

Jak dlouho vám mobil vydrží nabitý?
Nové telefony s novou baterií jsou na tom samozřejmě lépe než roky starý telefon. To jak se o baterii staráte poznáte už po roce. Mnoha lidem zejména u iPhonu klesá kapacita k 90 %, což znamená, že už baterie není v nejlepší kondici. A můžete za to vy. I když telefon používáte často, neumíte ho nabíjet. Baterii byste nikdy neměli nechat vybít pod 20 % a nabíjet by se měl nejvýše na 80 %. Uvádí to i sami výrobci.
Pokud máte iPhone, nová baterie stojí i několik tisíc, takže její výměna vyjde pěkně draho. Navíc musíte do značkového servisu. Důležité také je mít kvalitní nabíječku. Nabíječka na iPhone už se do krabiček s nejnovějšími modely iPhonu nedává, takže pokud si budete kupovat svůj první iPhone, nejspíš si budete muset přikoupit i nabíječku.

nabíjcí stanice

Tu můžete mít buď klasickou drátovou a nebo bezdrátovou, které dává přednost stále více lidí. Bezdrátová nabíječka je lepší, protože si neničíte konektor. V každém případě byste měli během nabíjení nechat telefon ležet, abyste si nabíjenou baterii zbytečně zase nevybíjeli. Je možné že to děláte i vy, ale není to pro baterii dobré. Nezapomínejte na to, že během nabíjení se baterie zahřívá, proto sundejte z telefonu obal i kryt a raději nabíjejte telefon jen určenou dobu a ne přes noc. Nikdy ho taky nenechávejte nabíjet třeba pod polštářem, mohl by explodovat a vy vyhořet.