Vyrobte si proud sami


Dá se předpokládat, že na tom nejste po finanční stránce kdovíjak skvěle. Ba že máte možná i finanční problémy. Protože to je úděl mnoha našinců, dost možná i naprosté většiny z nás. A co v takovém případě podobní lidé dělají? Samozřejmě se snaží hlavně šetřit. Omezují své výdaje a šetří na čemkoliv, na čem se jenom ušetřit dá. Ovšem nejednou při tom naši lidé na jednu možnost zapomínají. A sice na tu, že se dá ušetřit například i na elektrické energii.

Že vám neříkám nic objevného? Že to se v našich končinách traduje už dávno, a dokonce jsme byli mimo jiné přinuceni používat i úsporná svítidla? Svým způsobem máte pravdu. Jenže svým způsobem ne až tak docela. Jistě, úspornějšími spotřebiči se dá dosáhnout nižší spotřeby, a tudíž i nižších nákladů na elektřinu, jenže ta může být i tak pořád ještě hodně drahá.

solární panely

A tak by to asi chtělo ještě přitvrdit. A najít způsob, jak platit za proud ještě míň. A nejlépe vůbec nic.

Že vás nenapadá, jak byste toho u vás doma nebo někde jinde ještě mohli dosáhnout? Že nevíte, jak by se daly vaše platby za elektřinu srazit možná až na nulu? Pak se rozhlédněte kolem sebe. a možná uvidíte řešení. Protože spousta lidí už na takovou možnost přišla.

panely na střeše

S maximální možnou úsporou drahé elektrické energie nám totiž může pomoci domácí solární elektrárna Joyce-energie. Ta totiž nemá, jak všichni dobře víme, nic společného s firmami, které nám dodávají onu předraženou elektřinu. Tu si člověk koupí, nechá nainstalovat a vystaví slunečnímu svitu, a pak už má o vlastní zdroj energie postaráno. A tato je – pomineme-li výdaje za pořízení tohoto zdroje – zadarmo. Což nám určitě nikdy nikdo z oněch známých distributorů elektrického proudu nenabídne.

Kdo má takový zdroj své energie, toho nemusí situace na energetickém trhu ani v nejmenším vzrušovat. A to je v době panující drahoty něco, co se skutečně může kdekomu hodit.