Kvalitní sedáky


Je tomu už opravdu hodně dlouho, kdy si moje babička zlomila nohu a potom už po vyléčení zlomené nohy nemohla ani chodit. Babičce bylo osmdesát dva let, takže je logické, že takový starý člověk si zvykne na to, že už nemusí chodit a že jenom sedí a nebo leží a nebo používá invalidní vozík. Nakonec to dopadlo tak, že babička v osmdesáti dvou letech skončila na invalidním vozíku, a to díky tomu, že si zlomila nohu. Sice nás to opravdu hodně mrzelo, protože babičce to vadilo, protože ještě chtěla chodit a předtím, než si babička zlomila nohu, tak byla úplně fit a žila moc ráda aktivní život.

Barevný sedák.

Právě díky tomu se bohužel také babička musela zbavit svých dvou pejsků, které nade vše milovala. Ostatní členové rodiny se pejsků nemohli ujmout, protože pracovali na směny a pejsci by byli opravdu chudáci. Naštěstí si pejsky vzala jedna hodná sousedka, takže babička byla spokojená. A aby babička se na invalidním vozíku opravdu cítila co nejvíce pohodlně, tak jsem já jí pořídila sedák na invalidní vozík. A sedák na invalidní vozík jsem pořídila v lékárně. Je jich tam opravdu hodně a můžete si vybrat opravdu jakýkoliv sedák na invalidní vozík.

Pruhovaný sedák.

Já si ale myslím, že nejlepší by bylo, aby také sedák na invalidní vozík byl pořízený hlavně podle toho, jak je velký invalidní vozík a nebo jak je na tom zdravotně babička. Pokud třeba váš člověk, který je na invalidním vozíku nebo na kolečkovém křesle trpí dekubity, tak samozřejmě tohle zmiňte v lékárně, kdy vám potom poradí opravdu ten nejlépe vhodný sedák na invalidní vozík, aby právě podporoval také léčbu dekubitů anebo aby zabraňoval právě tvorbě dekubitů. My jsme babičce pořídili raději takový invalidní sedák, který se potom dá na vozík, aby právě zabraňoval tvorbě dekubitů, což je potom velice bolestivé. Dekubity jsou bolestivé a je proto nejlépe vhodné jim předcházet, a to právě díky skvělým kompenzačním pomůckám.