Líbí se vám kovaný plot


Kovářství v Praze zhotovuje pestrý sortiment výrobků, které bychom mohli nazvat spíše uměleckou tvorbou, než řemeslnou prací. Kovářství nemá k umění daleko, jde o ruční zásah do struktury konstrukční oceli, která pak získá neověřitelné množství tvarů a prostorových uspořádání. Jen si vybavte například ty překrásné kované brány na hradech a zámcích, poklopy studní, kované mříže, kování dveří, ozdobné svícny a lustry a mnoho dalších atraktivních kousků.

kovaný plot

Jedním z oblíbených kovářských výtvorů jsou kované ploty. Velmi snadno je sladíte s cihlovými sloupky nebo je doplníte moderním betonovým oplocením z odlévaných prefabrikátů, a máte v podstatě špičkový kovářský výrobek s životností desítek let, co vás možná i přežije.

Výhodou kovaného oplocení je, že nevyžaduje žádnou údržbu, což je ve spojení s betonem a cihlami velmi výhodné. Nejsou zapotřebí nátěry ani broušení nebo penetrace olejem a dalšími látkami, máte tedy v podstatě něco podobného, jako plastem potažené pletivo, ovšem s mnohem vyšší uměleckou a estetickou hodnotou.

kované ornamenty

Kované ploty se hodí k mnoha typům https://www.sauto.cz/inzerce/osobni/jaguar/s-type staveb, ovšem velmi dobře vyniknou zejména u těch přízemních, například typu bungalovů s valbovou střechou. Objekt může být pokryt jakkoli barevnou fasádou a penetrací dřevěného bednění a špalet, ovšem nezapomínejte, že velmi důležitá je zde zejména zahrada. Ta by měla být upravená, s dostatkem volného prostranství, s okrasnými dřevinami, skalničkami a kvetoucími rostlinami.

Pokud získáte ke kovaným výrobkům důvěru a zvolíte si některý z vybraných typů oplocení, měli byste si také uvědomit, že jde o plotové konstrukce okrasné, že je skrze ně vidět, a že neplní funkci ryze bezpečnostní, se zajištěním soukromí, což poskytuje pouze zdivo a beton. Proto také zvažte, kam plot umístit, aby to mělo cílený efekt a měli jste ze svého původního záměru dobrý pocit.