Vyzdobte váš betonový plot, aby vypadal k světu


Rozhodli jste se nechat vystavět na okraji vaší parcely betonový plot a prozatím ještě nemáte jasno v jeho vzhledu? Zajímá vás především samotná technologie a konstrukční provedení stavby a jeho praktické parametry, zejména bezúdržbovost a dlouhá životnost, ale vzhled jste ještě neřešili? Máme pro vás pár tipů, s nimiž by mohla výstavba oplocení získat na atraktivitě.

rostliny na plotě

Dejte přednost sytějším a kontrastním barvám – kdo se snaží ladit barvu plotu s barvou domovní fasády, stěží se to podaří, protože se obvykle minete o jemné nuance odstínu, a toho si všimne každý. Bude to vypadat spíše podivně. Vyberte naopak plot ve zcela odlišné barvě, tím se na něj bude upírat pohled mnohem víc. Například ke žluté domovní fasádě se dobře hodí ploty v tmavší hnědé, zelené nebo do červena.

betonový plot

Vytvořte z plotu šachovnici – viděli jste někdy, jak vypadají betonové ploty v Čáslavi v podobě šachovnice? Střídají se mezi sebou dvě kontrastní barvy, například červená se žlutou, a vypadá to velmi zajímavě. Může vám dokonce připadat, že toto řešení je po vizuální stránce nejatraktivnější a hlavně si přestanete všímat spár mezi panely, které i při vší snaze precizní pokládky budou vždy markantní i při pohledu z větší vzdálenosti.

Předsaďte plot živým plotem – betonový plot necháte ve své původní podobě z vnější části parcely a na té vnitřní vysadíte živý plot. Ten betonový vám nezabere mnoho místa, proto je tato volba vhodná všude, kde si přejete mít přímý výhled do zeleně, nikoli na stavební materiál.

Vyzdobte plot truhlíky s muškáty – jestliže si zvolíte plot v barvě okrové, báječně se k němu hodí zavěšené truhlíky s muškáty. Bude to dokonalá barevná souhra tří barev – okrové (beton), zelené (olistění muškátů) a červené (květů). Muškáty mohou být nízko u země, pokud jde o trvalky a naopak zavěšené nahoře u okraje plotu, jsou-li to muškáty pnoucí ve formě letniček.